fbpx

Zápal priedušiek

Zápal priedušiek, čiže bronchitída je ochorenie spojené s dýchacími cestami. Existuje akútna aj chronická forma zápalu. Chronická bronchitída trvá dlhšiu dobu a vracia sa hlavne vplyvom fajčenia, znečisteného ovzdušia a prachu. Akútny zápal priedušiek vyvolávajú vírusy a baktérie a bežne zmizne do 10 dní.

Prejavom zápalu je dráždivý kašeľ a bolesť za hrudnou kosťou. Týmto ochorením trpia predovšetkým deti, starší ľudia a ľudia, ktorí majú choroby srdca alebo astmu. Často je choroba sprevádzaná teplotou, únavou, slabosťou a bolesťami hlavy. Počas zápalu priedušiek sa mení suchý kašeľ na vlhký a taktiež je vykašlávaný žltý až zelený “chrcheľ”.

Opäť je veľmi dôležité počas ochorenia zvýšiť príjem tekutín, hlavne bylinkových čajov, polievok a vody. Z prírodných zdrojov nám môže pomoci cesnak, ktorý má protizápalové účinky.

Ďalej odporúčame piť zázvorový čaj, ktorý podporuje činnosť pľúc. Tymian pomáha uvoľniť hlien, echinacea podporuje imunitný systém a boj s vírusmi a baktériami a čaj z materinej dúšky zrieďuje hlien. Výborný je taktiež cibuľový čaj.

Odporúčame použiť vylepšený Priessnitzov zábal Mamavis na hrudník.

Priessnitzov obklad je zaparovací obklad, ktorý sa prikladá na povrch určitej oblasti tela s cieľom dosiahnuť lokálneho prekrvenia, a tým dochádza k zrýchleniu hojivých procesov v tele.

Ako aplikovať Priessnitzov obklad Mamavis (zábal na hrudník)?

  1. Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – pri deťoch a oslabených, alebo vychudnutých pacientoch volíme menej studenú vodu).
  2. Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
  3. Pásom obopnite postihnuté miesto a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.

 

Mamavis odporúča:

Hrudník namažte masťou a prekryte zábalom Mamavis na hrudník. Zábal pomôže udržať teplo a kašeľ vďaka masti rýchlejšie ustúpi.

Vyskúšajte rozohriať maslo v mikrovlnnej rúre, alebo na platni sporáka tak, aby bolo teplé. Pozor však na to, aby sme pacienta nepopálili, takže skúsime najprv na sebe. Namočte vatu do teplého masla a natrite hrudník. Následne obopnite hrudník pomocou zábalu Mamavis na hrudník.

 

Zdroje:
http://nemoci.vitalion.cz/zanet-prudusek/
http://tajemstvizdravi.cz/pomaha-zahlenene-prudusky
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bruško, bedrá a chrbát pre deti

Trápi vaše dieťa nachladnutie, vlhký kašeľ, chrípka, alebo zápal priedušiek? Alebo má vaše bábätko problémy s kojeneckou kolikou? Moderný Priessnitzov zábal si vaše dieťa iste obľúbi a pomôže mu zbaviť sa rýchlejšie určitej choroby.