fbpx

Bolesť krčnej chrbtice a šije

Bolesti krčnej chrbtice sú v súčasnej dobe veľmi rozšíreným problémom, hlavne kvôli častému používaniu mobilných telefónov, keď sme zhrbení s hlavou k zemi, alebo tiež kvôli nesprávnemu sedeniu najčastejšie pri počítačoch. Bolesti krčnej chrbtice môžu byť taktiež spôsobené  nesprávnym spaním. Je dôležité, aby sme nezaspávali v polohe na bruchu, keď sa po usnutí hlava zalomí a ráno sa prebudíme s bolesťou krčnej chrbtice a hlavy. Taktiež by sme mali myslieť na to, aby sme pri spaní na boku mali krčnú chrbticu v osi predĺženia celej chrbtice. Ďalšou príčinou sú aj rôzne úrazy a nehody.

Na začiatku sa objavujú skôr pocity únavy a slabosť šijového svalstva. Neskôr sa pridáva aj bolesť krčnej chrbtice, ktorá môže vystreľovať aj do iných častí tela ako je hlava, lopatky, alebo horné končatiny. Bolesti tiež sprevádzajú stuhnutosť šijového a krčného svalstva. Po dlhodobom preťažovaní a pokiaľ daný problém neriešime, sa môžu vyskytnúť omnoho väčšie bolesti spojené so zablokovaním krčnej chrbtice.

Bolesť krčnej chrbtice a šijového svalstva môžete tlmiť a prípadne odstrániť teplými suchými obkladmi.

Ako aplikovať zábal na krk Mamavis?

  1. Vnútornú odnímateľnú časť zábalu nechajte v tomto prípade bokom.
  2. Nahrejte pohánkový alebo čerešňový vankúšik na čo najvyššiu teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Nahriatie preveďte v mikrovlnnej rúre alebo v klasickej rúre, žehličkou alebo len na radiátore.
  3. Nahriaty vankúšik vráťte späť pod pásiky všité na vnútornej strane zábalu.
  4. Takto pripravený zábal oviňte v mieste problému, upevnite pomocou suchého zipsu a doprajte si teplý zábal tak dlho, ako len to bude príjemné. Opakujte podľa potreby.
NAŠE TIPY:
  • Pri použití vankúšika s čerešňovými kôstkami je možné krk aj príjemne premasírovať. Stačí jemnými krúživými pohybmi prechádzať rukou cez takto aplikovaný teplý obklad.
  • Pretože krk je spojený s krčnou čakrou a tým pádom aj s modrou farbou, odporúčame podporiť liečbu problémov v oblasti krku výberom zábalového pásu Mamavis na krk a šiju v modrej farbe.
Zdroj:
http://cs.medlicker.com/26-bolesti-krcni-patere-priciny-projevy-prevence-a-cviceni
 
 
zábal na krk

Zábal na krk pro dospelých

Prírodný zábal podľa Vincenta Priessnitza je príjemný na dotyk a vďaka odnímateľnému obkladu, ktorý môžeme namočiť do bylinkového odvaru, môže byť aj krásne voňavý. Tento zábal sa používa ako pomocník pri angínach, bežných škriabaniach v krku, či bolestivom kašli.

Vankúšik s čerešňovými kôstkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili čerešňové kôstky, ktoré držia teplo dlhšiu dobu a zároveň príjemne masírujú. Čerešňové kôstky boli čistené len biologickými a mechanickými výrobnými postupmi.

Polštářek s pohankovými slupkami

Polštářky Mamavis jsou doplňkem k našim zábalům Mamavis. Lze je však použít i samostatně dvěma způsoby – jako teplý, nebo studený polštářek. Jako výplň polštářku jsme využili BIO pohankové slupky, které drží teplo a zároveň příjemně masírují.