fbpx

Ako motivovať dieťa k zábalu

Hrajte sa

Mamičky, Vaša intuícia, tvorivosť, a predovšetkým byť dieťatku príkladom je cesta najjednoduchšia. Zábaly sú tvorené z jednofarebného bavlneného úpletu. Vzory na zábalových pásoch sme ponechali na tvorivej činnosti Vás mamičiek a detí.

Akými spôsobmi teda môžete motivovať dieťa?

  1. Byť príkladom pre dieťatko – zábalové pásy sú vytvorené aj pre Vás dospelých. Pokiaľ Vaše dieťa uvidí, že zábal nosíte aj vy, a Váš prístup k zábalu bude formou hry, máte vyhrané. Dieťa si zábal zamiluje.
  2. Tvorivosť – zábalový pás má vrecko pre vkladanie účinných látok, ktoré môžete využiť aj pre vkladanie obrázku Krtka alebo Vami namaľovaného obľúbeného motívu. Samozrejme môžete vložiť mandaly a texty k umocneniu samotnej liečby.
  3. Mamičky hrajte sa – je mnoho možností, ako spoločne s dieťaťom vytvoriť krajší zábal podľa Vás a Vášho dieťaťa (napríklad centrofixami, nášivkami, nažehlovačkami, farbami na textil, farebnými gombíkmi apod.)
  4. Vytvorte si originálny obrázok s dieťaťom na zábalový pás sami doma.
  5. Verte, že Váš motív bude umocnený tvorbou a láskou k činnosti a zábal, tj. liečenie bude mať väčší účinok.

Týmto by sme Vás radi vyzvali, aby ste nám poslali fotku (v elektronickej podobe) Vášho originálne vyzdobeného zábalu, či už ide o krčný, hrudný, alebo iný a my ten najvydarenejší oceníme drobným darčekom. Vaše nápady zasielajte na erika.vavrova@mamavis.sk. Prosíme k zaslanej fotografii vždy pripojte súhlas s prípadným zverejnením.

Mamičky poďte do toho!

 

 

zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bruško, bedrá pre deti

Trápi vaše dieťa nachladnutie, vlhký kašeľ, chrípka, alebo zápal priedušiek? Alebo má vaše bábätko problémy s kojeneckou kolikou? Moderný Priessnitzov zábal si vaše dieťa iste obľúbi a pomôže mu zbaviť sa rýchlejšie určitej choroby.

Zábal na krk pre deti

Laryngitída alebo bolesť v krku? Prírodný zábal podľa Vincenta Priessnitza je deťom príjemný na dotyk a vďaka odnímateľnému obkladu, ktorý môžeme namočiť do bylinného odvaru, môže byť aj krásne voňavý. Tento zábal sa používa ako pomocník pri angínach, laryngitídach, bežnom škriabaní v krku, či bolestivom kašli.

hrudník-koleno-dítě

Zábal na kolená, lýtka a lakte

Zábal na kolená, lýtka a lakte Vám a Vašim deťom účinne pomôže s úľavou od bolesti týchto častí tela. Zábal môžete použiť ako teplý zábal k prehratiu tela, alebo studený k rýchlejšej regenerácii boľavých svalov či kĺbov. Zábal je vyrobený z jemnej látky, a preto je príjemný na nosenie.

Zábalové papučky pre deti

Detské zábalové papučky sú skvelým pomocníkom pri znižovaní horúčky u detí, pri nádche a nachladnutí. Pekne zahrejú studené detské nožičky a udržia ich v teple. Papučky sú vyrobené z príjemného a mäkkého materiálu, ktorý deťom uľahčia liečbu.