fbpx

Ľadviny – posilnenie energie

Ľadviny sú párový orgán a nachádzajú sa po stranách chrbtice v dutine brušnej. Ľadviny fungujú ako čistička, ktorá nám pomáha zbaviť sa pre telo škodlivých látok. Teda sú pre nás veľmi dôležité. Pokiaľ máme oslabené ľadviny, tak najčastejším prejavom je nadmerné močenie, hlavne počas noci, taktiež môžeme cítiť bolesti v krížovej oblasti. Ľadvinám určite prospieva zdravý životný štýl bez stresu, bez mastných a vyprážaných pokrmov. Ideálnou voľbou sú strukoviny, varené, pečené a dusené potraviny, bylinné čaje, kľudné prostredie na čerstvom vzduchu a teplo.

Pre ľadviny je veľmi dôležité, aby neustále ostávali v teple. V chladnejších mesiacoch, alebo kedykoľvek pocítite že je potrebné, je vhodné použiť teplé suché obklady. Doprajte si ich tak často, ako Vám to bude príjemné, telo si samé povie, stačí mu načúvať.

Ako aplikovať zábal Mamavis na chrbát?
  1. Vnútornú časť (obklad), ktorá je súčasťou zábalu odložte tentokrát bokom (prípadne nahrejte vnútorný odnímateľný obklad).
  2. Nahrejte 2 ks pohánkových, alebo čerešňových vankúšikov na teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú, než mikrovlnnú (pri detskom zábale len 1 vankúšik, detský zábal má všité len 1 vrecko).
  3. Vložte nahriate vankúšiky do vrecka našitého vnútri zábalového pásu.
  4. Priložte takto pripravený zábal v oblasti ľadvín na chrbát, upevnite pomocou suchého zipsu a doprajte si teplý zábal tak dlho, ako len to bude možné. Užívajte si tento pocit hrejivého tepla, ako by Vás objímala milujúca osoba.

Pre zdravie ľadvín je taktiež dôležité, aby aj Vaše chodidlá zostávali v teple, preto odporúčame zároveň použiť zábalové papuče Mamavis, ktoré je opäť možné doplniť nahriatymi pohánkovými či čerešňovými vankúšikmi.

Ako aplikovať zábalové papuče Mamavis?
  1. Nahrejte 2 ks pohánkových, alebo čerešňových vankúšikov na teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú, než mikrovlnnú.
  2. Nahriate vankúšiky vložte do zábalových papúč.
  3. Natiahnite si zábalové papuče na nohy a relaxujte.
Zdroje:
http://www.vitalia.cz/clanky/jak-posilit-ledviny/
Hrudní zábal muž

Zábal na hrudník, brucho, bedrá a chrbát pre dospelých

Na bolesti hrudníka, brucha, bedier alebo chrbta je náš viacúčelový zábal ideálnym pomocníkom. Prírodnou cestou Vám pomôže od rôznych ochorení a bolestí. Zábal je vyrobený z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

Vankúšik s pohánkovými šupkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré držia teplo a zároveň príjemne masírujú.

Zábalové papuče pre dospelých

Zábalové papuče Vám prírodnou cestou pomôžu pri reumatických problémoch, pri znižovaní horúčky, pri chrípke a nachladnutí. Pekne zohrejú studené nohy a udržia ich v teple. Papuče sú vyrobené z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

boty-polštáře-e1578420323597

Pohánkové vankúšiky do papúč

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré držia teplo a zároveň príjemne masírujú.