fbpx

Nachladnutie

Nachladnutie je ochorenie horných ciest dýchacích a je odlišné od chrípky. Väčšinou nie je nebezpečné ako chrípka a neexistuje proti nemu očkovanie. Medzi najčastejšie príznaky patria kýchanie, vodová nádcha, upchatý nos, bolesti v krku, ďalej bolesti hlavy, niekedy zvýšená teplota, alebo aj horúčka, kašeľ, alebo bolesť uší. Ochorenie trvá približne týždeň. Človek sa môže nakaziť z rôznych dôvodov. Vírusové ochorenie sa prenáša kvapôčkovou cestou, môže vzniknúť pri oslabení organizmu, alebo sa jedná o odpoveď tela na prepracovanie, vysilenie organizmu, alebo stresové situácie.

Nachladnutie je treba liečiť predovšetkým odpočinkom v teplej miestnosti. Často pomáha aj čerstvý vzduch, pozor však na prievan. Vhodné sú rôzne bylinkové čaje podporujúce potenie (a tým odstránenie škodlivých látok z tela) a bylinkové zmesi určené priamo pre nachladnutie. Dobrý je tiež zázvorový čaj s citrónom. Vyskúšať môžete taktiež domáci bazový likér a pre deti bazový sirup.

Ako aplikovať Priessnitzov zábal Mamavis na krk a na hrudník?

  1. Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – pre deti a oslabených, alebo vychudnutých pacientov volíme menej studenú vodu)
  2. Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
  3. Pásom obopnite postihnuté miesto a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.

 

Mamavis odporúča:

  • Do všitého vrecúška  zábalov Mamavis vložte nakrájanú cibuľu zároveň pri aplikácii zábalu. Cibuľa postupne uvoľňuje silice, ich vdychovaním dochádza k uvoľňovaniu hlienu a ľahšiemu dýchaniu. Toto prírodné antibiotikum taktiež ničí vírusy a baktérie. Táto metóda sa nám osvedčila hlavne u malých detí, vďaka nej deti spokojne prespia celú noc.
  • Taktiež do vreciek môžete vložiť nadrvené strúčiky cesnaku, ktoré tiež majú antibakteriálne účinky a takisto ako cibuľa účinne pôsobia ako prírodné antibiotikum. 
  • Pokvapkajte zábalový pás aromaterapeutickým, čisto prírodným olejom. Opäť dochádza k inhalácii liečebných silíc a tým aj k urýchleniu liečby. Vhodné sú v týchto prípadoch napr. mäta kučeravá, rozmarín, tymian červený, eukalyptus citrónový ai. Použitie správnych olejov konzultujte prípadne s dobrým aromaterapeutom.
Zdroje:
http://www.cpzp.cz/clanek/1349-0-Nachlazeni-viroza-nebo-chripka.html
http://nemoci.doktorka.cz/nachlazeni/
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bruško, bedrá a chrbát pre deti

Trápi vaše dieťa nachladnutie, vlhký kašeľ, chrípka, alebo zápal priedušiek? Alebo má vaše bábätko problémy s kojeneckou kolikou? Moderný Priessnitzov zábal si vaše dieťa určite obľúbi a pomôže mu zbaviť sa rýchlejšie určitej choroby.

krk naty

Zábal na krk pre deti

Laryngitída alebo bolesť v krku? Prírodný zábal podľa Vincenta Priessnitza je deťom príjemný na dotyk a vďaka odnímateľnému obkladu, ktorý môžeme namočiť do bylinkového odvaru, môže byť aj krásne voňavý. Tento zábal sa používa ako pomocník pri angínach, laryngitídach, bežných škriabaniach v krku, alebo bolestivom kašli.

Hrudní zábal muž

Zábal na hrudník, břicho, kyčle a záda pro dospělé

Na bolesti hrudníku, břicha, kyčlí či zad je náš víceúčelový zábal ideálním pomocníkem. Přírodní cestou Vám pomůže od různých nemocí a bolestí. Zábal je vyroben z jemné látky, která je velmi příjemná na nošení.

zábal na krk

Zábal na krk pro dospělé

Přírodní zábal dle Vincenze Priessnitze je příjemný na dotek a díky vyjímatelnému obkladu, který můžeme namočit do bylinné lázně, může být i krásně voňavý. Tento zábal se používá jako pomocník při angínách, běžných škrábání v krku, či bolestivém kašli.