fbpx

Menštruačné bolesti

Menštruačné bolesti trápi väčšinu žien v období pred alebo počas menštruácie. Každá žena trpí rôzne veľkými problémami a niektorým ženám a dievčatám bolesti znemožňujú i každodenné činnosti. Bolesti sa najčastejšie objavujú v dolnej časti podbruška, môžu však zasahovať aj do oblasti krížov a jeho blízkeho okolia.

Jednou z možných príčin sú kŕčovité sťahy maternice, ktoré spôsobuje nadmerné množstvo látok zo skupiny prostaglandinov. Prostaglandiny sú uvoľňované bunkami sliznice maternice.

Pokiaľ chcete zmierniť, alebo odstrániť bolesti pomocou prirodzených metód, je vhodné obmedziť solenie a pikantné korenie asi v polovici menštruačného cyklu, zvýšiť príjem horčíka a vápnikaobmedziť konzumáciu alkoholu, kávy a čierneho čaju a ďalších nápojov obsahujúcich kofeín. Pomôcť si môžeme aj prostredníctvom bylinných odvarov asi tri dni pred očakávaným začiatkom menštruácie hlavne z harmančeka, mäty a malinového lístia.

Ako aplikovať zábal na brucho Mamavis?

  1. Vnútornú časť (obklad), ktorá je súčasťou zábalu odložte tentokrát bokom (prípadne nahrejte vnútorný odnímateľný obklad).
  2. Nahrejte 2 ks pohánkových, alebo čerešňových vankúšikov na teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú, než mikrovlnnú.
  3. Vložte nahriate vankúšiky do vrecka našitého vnútri zábalového pásu.
  4. Priložte takto pripravený zábal v oblasti podbruška, upevnite pomocou suchého zipsu a doprajte si teplý zábal tak dlho, ako len to bude možné. Užívajte si tento pocit hrejivého tepla, ako by Vás objímala milujúca osoba.

 

Mamavis odporúča:

Na obklad, alebo na vankúšiky môžete pridať pár kvapiek vonných olejov. Použite harmančekový, muškátový, alebo majoránkový olej. Ich vôňa vám prinesie ďalšiu úľavu. Pomôcť by mala aj večerná masáž podbruška olivovým olejom.

Zdroj:
http://www.prostezdravi.cz/jak-prirozene-zmirnit-menstruacni-bolesti/
http://www.cpzp.cz/clanek/2622-0-Menstruace-a-menstruacni-bolesti.html
Hrudní zábal muž

Zábal na hrudník, brucho, bedrá a chrbát pre dospelých

Na bolesti hrudníka, brucha, bedier či chrbta je náš viacúčelový zábal ideálnym pomocníkom. Prírodnou cestou Vám pomôže od rôznych ochorení a bolestí. Zábal je vyrobený z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

Vankúšik s pohánkovými šupkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvoma spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré držia teplo a zároveň príjemne masírujú.