fbpx

Zápal močového mechúra

Zápal močového mechúra postihuje hlavne ženy. Najčastejšou príčinou zápalu je prestup infekcie močovou trubicou do močového mechúra. U žien je močová trubica kratšia, ako u mužov a tiež je umiestnená bližšie ku konečníku, ktorým sa môžu baktérie hrubého čreva ľahšie dostať do močovej trubice a preniesť tak infekciu priamo do močových ciest. Z týchto dôvodov sú na tieto  ochorenia logicky náchylnejšie práve ženy. Ďalšími príčinami tohto ochorenia môže byť aj nedostatočný príjem tekutín.

Pri nekomplikovanom zápale močového mechúra je dôležité zvýšiť príjem tekutín, hlavne tých nesladených. K odstráneniu problémov sa výborne hodia také bylinky ako je rakytník, kapucínka, alebo extrakt z brusníc. Ďalším pomocníkom je aj urologický čaj a teplo, ktoré získate pomocou našich zábalov Mamavis.

Suché teplo je pri bolestiach v oblasti močového mechúra už dlho známym a osvedčeným prostriedkom. Pomáha totiž uvoľniť kŕčovito stiahnuté svalstvo.

K tomuto účelu Vám skvele poslúži zábal Mamavis na hrudník, brucho, chrbát a bedrá spoločne s pohánkovými, alebo čerešňovými vankúšikmi taktiež z našej ponuky.

Ako aplikovať zábal na brucho Mamavis?
  1. Vnútornú časť (obklad), ktorá je súčasťou zábalu, odložte tentoraz stranou (prípadne nahrejte vnútorný odnímateľný obklad).
  2. Nahrejte 2 ks pohánkových, alebo čerešňových vankúšikov na teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú, než mikrovlnnú (u detského zábalu len 1 vankúšik, detský zábal má všité len 1 vrecko).
  3. Vložte nahriate vankúšiky do vrecka našité vnútri zábalového pásu.
  4. Priložte takto pripravený zábal v oblasti podbruška, upevnite pomocou suchého zipsu a doprajte si teplý zábal tak dlho, ako len to bude možné. Užívajte si tento pocit hrejivého tepla, ako by Vás objímala milujúca osoba.

Nezabudnite, že i Vaše chodidlá musia byť udržované v teple! Toho docielite pomocou zábalových papúč Mamavis, ktoré je opäť možno doplniť nahriatymi pohánkovými alebo čerešňovými vankúšikmi.

Ako aplikovať zábalové papuče Mamavis?

  1. Nahrajte 2 ks pohánkových, alebo čerešňových vankúšikov na teplotu, ktorá bude pre Vaše telo znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú, než mikrovlnnú.
  2. Nahriate vankúšiky vložte do zábalových papúč.
  3. Obujte si zábalové papuče na nohy a relaxujte.
Zdroje:
http://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/zanet-mocoveho-mechyre-nejcastejsi-priciny-a-jak-ho-vylecit-bez-antibiotik-1377.html
Hrudní zábal muž

Zábal na hrudník, brucho, bedrá a chrbát pre dospelých

Na bolesti hrudníka, brucha, bedier alebo chrbta je náš viacúčelový zábal ideálnym pomocníkom. Prírodnou cestou Vám pomôže od rôznych ochorení a bolestí. Zábal je vyrobený z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

Vankúšik s pohánkovými šupkami

Vankúšik Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvoma spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré udržia teplo a zároveň príjemne masírujú.

Zábalové papuče pre dospelých

Zábalové papuče Vám prírodnou cestou pomôžu pri reumatických problémov, pri znižovaní horúčky, pri chrípke a nachladnutí. Pekne zahrejú studené nohy a udržia ich v teple. Papuče sú vyrobené z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

boty-polštáře-e1578420323597

Pohánkové vankúšiky do papúč

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvoma spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré udržia teplo a zároveň príjemne masírujú.