fbpx

Dojčenská kolika

Dojčenskú koliku pozná určite každá mamička. Aj preto, že sa o svojho potomka staráte, ako najlepšie dokážete, bábätko zrazu začne plakať a zvíjať sa od bolesti. Kolikou trpia predovšetkým bábätká do 3 mesiacov veku, u niektorých bohužiaľ trvá až do piateho mesiaca. Tieto problémy nemajú identifikovateľnú príčinu, môže ísť o nadmerné prehĺtanie vzduchu pri saní mlieka. V brušku sa hromadí vzduch, ktorý nemôže odísť a spôsobuje bolesti. Záchvaty kriku sa obvykle objavujú neskoro popoludní, alebo večer.

Pomôcť bábätku  môžete masážou bruška detským olejom v smere hodinových ručičiek, ďalej je vhodným pomocníkom feniklový čaj, ktorý môžete podávať od prvého týždňa narodenia. Niektorým z Vás môže pomôcť aj rektálna rúrka, o jej použití sa pre istotu poraďte s lekárom. Mnohým bábätkám od nepríjemných bolestí pomáha teplo, ktoré môžete získať taktiež našimi zábalmi Mamavis.

Použitie zábalu Mamavis na dojčenskú koliku:

  1. Vnútornú časť (obklad), ktorá je súčasťou zábalu odložte tentokrát bokom.
  2. Nahrejte pohánkový, alebo čerešňový vankúšik na teplotu, ktorá bude pre Vaše dieťatko znesiteľná. Odporúčame k tomuto účelu použiť skôr rúru klasickú než mikrovlnnú.
  3. Vložte nahriaty vankúšik do vrecka našitého vnútri zábalového pásu.
  4. Priložte dieťatku cez ľahký odev takto pripravený zábal na bruško. Upevnite pomocou suchého zipsu a ramienok, ktorých dĺžku je možné podľa potreby upraviť. Nechajte pôsobiť tak dlho, ako bude potreba, alebo pokiaľ vankúšik nevychladne. Tento postup je možné opakovať neobmedzene.

 

NÁŠ TIP:

Priložte ruku na takto aplikovaný zábal a jemnými krúživými pohybmi prechádzajte dieťatku po brušku. Vďaka čerešňovým kôstkam alebo pohánkovým šupkám a jemnému masírovaniu dôjde u dieťatka k ešte intenzívnejšej a rýchlejšej úľave.

Zdroje:
http://www.vitalia.cz/clanky/jak-zvladnout-kojeneckou-koliku/
zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bruško, bedrá a chrbát pre deti

Trápi vaše dieťa nachladnutie, vlhký kašeľ, chrípka, alebo zápal priedušiek? Alebo má vaše bábätko problémy s dojčenskou kolikou? Moderný Priessnitzov zábal si vaše dieťa určite obľúbi a pomôže mu zbaviť sa rýchlejšie určitej choroby.

IMG_E7373

Vankúšik s čerešňovými kôstkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili čerešňové kôstky, ktoré udržia teplo dlhšiu dobu a zároveň príjemne masírujú. Čerešňové kôstky boli čistené len biologickými a mechanickými výrobnými postupmi.

Vankúšik s pohánkovými šupkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré udržia teplo a zároveň príjemne masírujú.