fbpx

Poruchy spánku, nepokoj

K zmierneniu, alebo úplnému odstráneniu porúch so spánkom, alebo všeobecným nepokojom Vám skvelo poslúži zábal Mamavis na kolená, lakte a lýtka formou studeného mokrého obkladu. Zábal je vhodný aj u malých detí a je možné ho takto aplikovať aj v prípade znižovania horúčky, alebo pri bolestiach končatín.

Upozornenie: Použite ho však len pri celkovo teplom tele, aj nohy a ruky musia byť teplé!

Ako aplikovať Priessnitzov zábal Mamavis na kolená, lýtka a lakte?
 1. Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody, do ktorej môžete pridať trochu octu, alebo citrónovej šťavy (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – u detí a oslabených, či vychudnutých pacientov volíme menej studenú vodu).
 1. Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
 2. Pásom obopnite lýtka a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.

Zábal nechajte pôsobiť cca 10-20 minút. Opakujte aspoň trikrát.

Ako taký zábal účinkuje?

Podráždením chladom dôjde k náhlemu zúženiu ciev s ich nasledujúcim rozšírením. Tým sa:

 • povzbudí celková látková výmena
 • ukľudní nervová sústava
 • vyčistí telo a zbaví sa jedovatých látok
 • klesne horúčka
 
Horúci zábal bruška s harmančekom

Ďalším osvedčeným postupom, hlavne u detí je horúci zábal bruška s harmančekom. Ten odstraňuje nielen poruchy spánku, ale aj nervozitu, nepokoj, stres, kŕče v žalúdku a črevách, bolenie brucha, plynatosť, alebo slabé trávenie. K jeho aplikácii Vám poslúži zábal Mamavis na hrudník, brucho, chrbát a bedrá.

Ako aplikovať horúci zábal Mamavis na hrudník v spojení s harmančekom?
 1. 1 – 2 polievkové lyžice harmančeka zalejeme vriacou vodou, necháme 5 -10 minút prikryté lúhovať.
 2. Vnútorný odnímateľný diel zábalového pásu opatrne namočíme do takto pripraveného odvaru a dôkladne vyžmýkame. Odvar by mal byť dostatočne teplý.
 3. Vnútorný diel prevlečieme pod pásiky všitými vnútri zábalového pásu.
 4. Zábal položíme ešte teplý na bruško (teplota musí byť pre telo znesiteľná – najprv otestujeme!) a upevníme pomocou suchého zipsu. V prípade malých detí nasadíme aj ramienka zábalového pásu.

Zábal necháme pôsobiť približne 15-30 minút, dokiaľ je zábal príjemne teplý.

 

zábal na koleno

Zábal na kolená, lýtka a lakte

Zábal na kolená, lýtka a lakte Vám a Vašim deťom účinne pomôže s úľavou od bolesti týchto častí tela. Zábal môžete použiť ako teplý zábal k prehriatiu tela, alebo studený k rýchlejšej regenerácii boľavých svalov alebo kĺbov. Zábal je vyrobený z jemnej látky, a preto je príjemný na nosenie.

zábal na hrudník

Zábal na hrudník, bruško, bedrá a chrbát pre deti

Trápi vaše dieťa nachladnutie, vlhký kašeľ, chrípka, alebo zápal priedušiek? Alebo má vaše bábätko problémy s kojeneckou kolikou? Moderný Priessnitzov zábal si vaše dieťa iste obľúbi a pomôže mu zbaviť sa rýchlejšie určitej choroby.