fbpx

Bolesť kĺbov

Kĺby nás môžu bolieť z rôznych dôvodov. Bolesť kĺbov môžeme cítiť pri infekčných ochoreniach ako je nachladnutie, alebo chrípka, alebo pokiaľ preceníme fyzické sily. Ďalšími príčinami môže byť nadváha a obezita, nedostatok vápnika a vitamínu C. Medzi tie horšie príčiny patria chronické ochorenia ako zápal kĺbov – artritída, alebo artróza.

Artróza je bolestivé ochorenie kĺbov, ktoré v súčasnosti postihuje ľudí od 50 rokov. Môžu sa s ním však stretnúť aj ľudia mladšieho veku. Artróza sa  radí medzi civilizačné choroby, na ich vzniku sa vo veľkej miere podieľa životný štýl – obezita a nedostatočný kvalitný pohyb. Príčinou môže byť taktiež aj dedičnosť, alebo cukrovka, ďalej napríklad jednostranná záťaž pri práci, úraz, alebo pri športe, kedy sú zaťažované určité kĺby.

Pri bolestiach kĺbov odporúčame liečbu podporiť zábalmi Mamavis podľa toho, ktorých častí Vášho tela sa bolesti týkajú.

  •  
Ako aplikovať Priessnitzov obklad Mamavis?
  1. Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – u detí a oslabených, alebo vychudnutých pacientov volíme menej studenú vodu).
  2. Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
  3. Pásom obopnite postihnuté miesto a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.

Na použitie konkrétneho zábalu sa pozrite TU.

Mamavis odporúča:

Tvarohový zábal

K úľave môže dôjsť tiež pri použití tvarohového zábalu.

Ako aplikovať tvarohový zábal so zábalmi Mamavis?
  1. Vyberte vnútorný odnímateľný obklad viacúčelového zábalu Mamavis a naneste naň mäkký tvaroh (najlepšie nízkotučný) vo vrstve  aspoň 0,5 cm.
  2. Vnútorný diel vráťte späť do zábalového pásu podvlečením pod pásiky.
  3. Takto pripravený zábal upevnite okolo postihnutého miesta pomocou suchého zipsu.

Pri akútnych zápaloch nechajte zábal pôsobiť cca 20 minút, alebo do tej doby, než zaschne. V ostatných prípadoch môžete tvarohový zábal nechať pôsobiť 1 – 2 hodiny. Celý postup môžete niekoľkokrát opakovať až do odznenia problémov. Vždy použite čerstvý tvaroh.

Zábal zo zemiakov a chrenu
Ako aplikovať zemiakový a chrenový zábal so zábalmi Mamavis?
  1. Vyberte vnútorný odnímateľný obklad viacúčelového zábalu Mamavis a rozprestrite naň nastrúhané surové zemiaky, z ktorých najprv vytlačte šťavu. Potom pridajte približne 3 lyžice nastrúhaného chrenu tiež v surovom stave.
  2. Vnútorný diel vráťte späť do zábalového pásu podvlečením pod pásiky.
  3. Takto pripravený zábal upevnite okolo postihnutého miesta pomocou suchého zipsu.

Zábal zo zemiakov  a chrenu nechajte pôsobiť 2 – 3 hodiny.

Zdroje:
http://www.artroza.biz/artroza/
http://bolest-kloubu.nasclovek.cz/
zábal na koleno

Zábal na kolená, lýtka a lakte

Zábal na kolená, lýtka a lakte Vám a Vašim deťom účinne pomôže s úľavou od bolesti týchto častí tela. Zábal môžete použiť ako teplý zábal k prehriatiu tela, alebo studený k rýchlejšej regenerácii boľavých svalov alebo kĺbov. Zábal je vyrobený z jemnej látky, a preto je príjemný na nosenie.