fbpx

Zápal pŕs pri kojení

Zápal pŕs pri kojení je veľmi bolestivý a pre ženy nepríjemný. Bolestivé miesto je najčastejšie sprevádzané zatvrdlinou, ktorú môžete nahmatať. Zápal vzniká z rôznych príčin a často je spôsobený strachom. Mamičky majú strach, že nezvládnu dieťatku odovzdať dostatočné množstvo vyživujúceho mlieka, boja sa, že kojenie nezvládnu, môžu sa pridať aj rôzne ďalšie emočné pocity a stresy. Ďalšími príčinami môže byť nosenie tesnej bielizne, spanie na bruchu, nosenie bábätka v šatke, pokiaľ Vám pás tlačí na prsník, prvý dlhší spánok bábätka, snaha kojiť dieťa len z jedného prsníka, alebo pokiaľ máte problémy s bradavkami.

Hlavné príznaky sú nasledujúce:                                                          

 • bolesť prsníka
 • začervenanie prsníka
 • prípadne zatvrdnutie prsníka
 • príznaky podobné chrípke – horúčka, zimnica, únava, slabosť, bolesť kĺbov

 

Od problémov si však môžete pomôcť sami a my Vám poradíme, ako na to.

V tomto prípade odporúčame použiť zábal na hrudník Mamavis a aplikovať tvarohový zábal, ktorý sa pri týchto problémoch javí ako najúčinnejší. Počas aplikácie zábalu dochádza k procesu mliečneho kvasenia, čo má za následok protizápalové pôsobenie, zmiernenie opuchu, povzbudenie prekrvenia, chladenie postihnutého miesta, zmiernenie začervenania, zníženie horúčosti a bolesti. Tvaroh môžeme rozmiešať s pár kvapkami éterického oleja a tým liečbu ešte viac podporiť. Odporúčanými olejmi pre tento prípad sú predovšetkým: levanduľový a šalviový éterický olej.

Ako aplikovať tvarohový zábal?   
 1. Vyberte vnútornú odnímateľnú časť viacúčelového zábalu Mamavis a naneste naň mäkký tvaroh (najlepšie nízkotučný a vychladnutý), vo vrstve najmenej 0,5 cm, lepšie však 1cm.
 2. Prevlečte vnútorný diel späť do zábalového pásu podvlečením pod pásiky.
 3. Pás oviňte okolo pŕs a upevnite pomocou suchého zipsu vzadu na chrbte.
 4. Akonáhle sa tvaroh prehreje a zaschne, zábal sa odstráni a prípadne sa priloží ďalší. Najneskôr pol hodiny pred kojením sa musí tvarohový zábal odstrániť a prsník nahriať.  

Ďalšie odporúčania:

 • Kľud na posteli
 • Mnoho kojiť z postihnutého prsníka, aj napriek veľkej bolesti
 • Pred kojením uvoľniť dvorec odstriekaním
 • Začať kojiť najprv zo zdravého prsníka
 • Bradu dieťaťa nasmerovať k postihnutému miestu
 • Po kojení prsník odstriekať
 • Po kojení studené a pred kojením teplé mokré obklady
Zdroje:
http://www.babyweb.cz/jak-se-zbavit-otravneho-zanetu-prsu-poradime-vam
Hrudní zábal žena 2

Zábal na hrudník, brucho, bedrá a chrbát pre dospelých

Na bolesti hrudníka, brucha, bedier alebo chrbta je náš viacúčelový zábal ideálnym pomocníkom. Prírodnou cestou Vám pomôže od rôznych ochorení a bolestí. Zábal je vyrobený z jemnej látky, ktorá je veľmi príjemná na nosenie.

Vankúšik s pohánkovými šupkami

Vankúšiky Mamavis sú doplnkom k našim zábalom Mamavis. Je možné ich však použiť aj samostatne dvomi spôsobmi – ako teplý, alebo studený vankúšik. Ako výplň vankúšika sme využili BIO pohánkové šupky, ktoré udržia teplo a zároveň príjemne masírujú.