Nachladnutie
Nachladnutie je ochorenie horných ciest dýchacích a je odlišné od chrípky. Väčšinou nie je nebezpečné ako chrípka a neexistuje proti nemu očkovanie. Medzi najčastejšie príznaky patria kýchanie, vodová nádcha, upchatý nos, bolesti v krku, ďalej bolesti hlavy, niekedy zvýšená teplota, alebo aj horúčka, kašeľ, alebo bolesť uší. Ochorenie trvá približne týždeň. Človek sa môže nakaziť z rôznych dôvodov. Vírusové ochorenie sa prenáša kvapôčkovou cestou, môže vzniknúť pri oslabení organizmu, alebo sa jedná o odpoveď tela na prepracovanie, vysilenie organizmu, alebo stresové situácie.
Nachladnutie je treba liečiť predovšetkým odpočinkom v teplej miestnosti. Často pomáha aj čerstvý vzduch, pozor však na prievan. Vhodné sú rôzne bylinkové čaje podporujúce potenie (a tým odstránenie škodlivých látok z tela) a bylinkové zmesi určené priamo pre nachladnutie. Dobrý je tiež zázvorový čaj s citrónom. Vyskúšať môžete taktiež domáci bazový likér a pre deti bazový sirup.
Ako aplikovať Priessnitzov zábal Mamavis na krk a na hrudník?
- Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – pre deti a oslabených, alebo vychudnutých pacientov volíme menej studenú vodu)
- Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
- Pásom obopnite postihnuté miesto a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.
Mamavis odporúča:
- Do všitého vrecúška zábalov Mamavis vložte nakrájanú cibuľu zároveň pri aplikácii zábalu. Cibuľa postupne uvoľňuje silice, ich vdychovaním dochádza k uvoľňovaniu hlienu a ľahšiemu dýchaniu. Toto prírodné antibiotikum taktiež ničí vírusy a baktérie. Táto metóda sa nám osvedčila hlavne u malých detí, vďaka nej deti spokojne prespia celú noc.
- Taktiež do vreciek môžete vložiť nadrvené strúčiky cesnaku, ktoré tiež majú antibakteriálne účinky a takisto ako cibuľa účinne pôsobia ako prírodné antibiotikum.
- Pokvapkajte zábalový pás aromaterapeutickým, čisto prírodným olejom. Opäť dochádza k inhalácii liečebných silíc a tým aj k urýchleniu liečby. Vhodné sú v týchto prípadoch napr. mäta kučeravá, rozmarín, tymian červený, eukalyptus citrónový ai. Použitie správnych olejov konzultujte prípadne s dobrým aromaterapeutom.