Horúčka
U človeka je za horúčku považovaná teplota vyššia ako 38 °C. Telesná teplota nad 37 °C sa nazýva zvýšená teplota. Umelo znižovať horúčku je vhodné len vtedy, pokiaľ presiahla istú hranicu (niekedy udávanú ako 39 °C), alebo pokiaľ trvá príliš dlho. V prípade horúčky je vždy lepšie nechať „zabojovať“ samotný organizmus a dôverovať, že telo samo vie, ako v takomto prípade postupovať. Počas horúčky sa totiž zrýchľuje metabolizmus, zrýchľuje sa aj detoxikačná činnosť pečene, ktorá odvádza škodlivé látky a taktiež sa zrýchľuje aktivita buniek imunitného systému. Ak sa rozhodneme z akýchkoľvek dôvodov horúčku znižovať, vždy je lepšie uprednostniť prírodný postup. Dôležitý je pitný režim, napríklad aj ovocných štiav k doplneniu cukrov.
Pokiaľ je horúčka veľmi vysoká tj. nad 40 °C, trvá viac ako 4 dni, alebo jednoducho keď máte strach a nie ste si istí, či je horúčka v poriadku, neváhajte a navštívte lekára!
- Vnútorný odnímateľný diel (obklad) zábalového pásu vyberte a namočte do studenej vody (teplotu vody je dôležité zvoliť podľa stavu pacienta – pri deťoch a oslabených, alebo vychudnutých pacientov volíme menej studenú vodu)
- Vyžmýkaný obklad vložte späť do zábalového pásu.
- Pásom obopnite postihnuté miesto a upevnite suchým zipsom. Zábal by mal dobre priľnúť.
MUDr. Jaroslav Novotný radí:
Neprikladajte studené zábaly, pokiaľ máte zimnicu.
Aplikujte na 5-8 minút. Opakujte cca 4x po sebe, prípadne kým nedôjde k zníženiu teploty o 1 °C.
Ako aplikovať tvarohový zábal so zábalovými papučami Mamavis?
Hlavne pri deťoch sa nám osvedčil tvarohový zábal chodidiel. Ale POZOR!!! použiť ho môžeme len vtedy, ak sú končatiny dieťaťa teplé, nie studené!!!
- Zmiešame tvaroh (najlepšie nízkotučný) s trochou mlieka na takú konzistenciu, aby do vzniknutej hmoty bolo možné namočiť suché ponožky (najlepšie bavlnené).
- Takto pripravené ponožky obujeme sebe, alebo dieťaťu na nohy.
- Potom nasadíme zábalové papuče Mamavis, ktoré majú vnútri zašitú nepriepustnú časť a zabránime tak znečisteniu okolia. Upevníme pomocou suchého zipsu.
Zábal necháme pôsobiť cca 15 minút. Tento postup je možné opakovať až do poklesu teploty.
Odporúčame zvoliť správny zábal tak, aby ste vyliečili aj ďalšie choroby spojené s horúčkovitými stavmi. V prípade akýchkoľvek nejasností, alebo otázok ohľadom správneho výberu nás môžete kontaktovať prostredníctvom kontaktov, alebo na našich facebookových stránkach.
- Pri bolestiach v krku, angíne, laryngitíde, apod. zvoľte zábal Mamavis na krk a šiju.
- Pri zápaloch pŕs v období kojenia, nachladnutí, zápale pľúc, apod. zvoľte zábal Mamavis na hrudník, chrbát, brucho a bedrá.